Technológiai térkép az "Idegen nyelv" tantárgyhoz (francia): "Szabadidő és hobbi: Az olvasás oktató! (francia írók)." A francia nyelvóra technológiai térképe A technológiai térképek az Ön barátja, francia
Az „Utazás” óra technológiai térképe az 5. osztályban „francia” tantárgyból, az MBOU 13. számú középiskola tanárai által
Kalinina O.E. és MBOU 6. számú középiskola, Balakovo, Szaratov régió Berdnikova N.P.
Tantárgy
Utazás
Az óra típusa
Általános módszertani orientáció
A téma célja
Tanítsd meg a tanulókat egy szöveg újramondására a tanult szókincs segítségével
Tervezett eredmény
Tudjon tervszerűen szöveget újramondani, a tanulók önuralma
Az óra célja
Személyes:ápolják a kommunikáció és az érzelmek kifejezésének kultúráját, az ország iránti érdeklődéstcélnyelven
Tevékenység célja: a korrekciós-ellenőrzés típusára való reflektálás és a korrekciós normák végrehajtásának képességének fejlesztése a tanulókban (saját nehézségeik megoldása a tevékenységekben, okok feltárása, nehézségek leküzdésére szolgáló projekt felépítése és megvalósítása stb.).
Oktatási cél: a tanult cselekvési módszerek - fogalmak, algoritmusok stb. - megszilárdítása, szükség esetén korrekciója.
Alapfogalmak
LE a témában, kardinális számok, elöljárószavak a, de, en
Interdiszciplináris kapcsolatok
Földrajz, zene, irodalom
Erőforrások:
- alap
- kiegészítő
A. Kuligin tankönyve „A barátod francia”, munkafüzet
Oktatási segédlet, számítógép, CD, multimédiás projektor
france-paris-info.ru> normandie/photo.php
A tér szervezése
Munkavégzés frontálisan, egyénileg, párban, kis csoportokban
Technológia |
Cél |
Tevékenység tanárok |
Tevékenység hallgatók |
Teljesítmény eredményei |
I. szakasz Oktatási tevékenység motivációja. |
a nevelési-oktatási tevékenység szabályozási követelményeinek teljesítésére való belső felkészültség személyileg jelentős szintjén történő fejlesztése. |
A tanár köszönti a tanulókat, és felkéri őket, hogy hallgassák meg a „ Sur le pont d'Avignon ”, felajánlja, hogy megtalálja a várost a térképen, megadja, hogy milyen távolságra van Párizstól, melyik tartományban, arról számol be, hogy Tarascon városa is Provence-ban található. |
Hallgasd meg a "Sur le pont d' Avignon" című dalt "és válaszoljon a tanár kérdésére előszavak használatával a, de, en és a kardinális számok, az érdekli őket, hogy miért nevezik így Tarascon városát, és ki lakik ott. |
Motiváció, hiteles dalszöveg érzékelése, célmeghatározás |
szakasz II. Egyéni nehézségek frissítése, rögzítése próbatanulási tevékenységben. |
aktiválja a tanult anyagot,önállóan végezzen el egy egyéni feladatot az ezen a leckén tanulni tervezett új ismeretek alkalmazására; rögzítse a próbatétel végrehajtása során felmerült nehézséget vagy annak igazolását. |
Az osztályt 3 többszintű csoportra osztja, csoportokban differenciált feladatokat ad: 2. szám, 3 p. 135, és válaszoljon a szöveg előtti kérdésekre |
A tanulók három kis csoportban olvassák fel a szöveget, és differenciált feladatokat hajtanak végre |
Olvasás teljes szövegértéssel, differenciált feladatok ellátása. |
szakasz III. Beillesztés a tudásrendszerbe és ismétlés. |
szervezzenek a tanulók által a kialakult helyzetről és ennek alapján elemzéstazonosítani a nehézségek helyeit és okaitaz a tudat, hogy pontosan mi az elégtelen tudásuk, készségeik vagy képességeik. |
A multimédiás kivetítőn bemutatott vágott kifejezések helyreállítását kínálja |
A tanulók elolvassák a multimédiás kivetítőn bemutatott mondatrészeket, és rekonstruálják azokat. |
A szöveggel való munka képessége a kifejezések szemantikai jelentésének helyreállításával |
szakasz IV Elsődleges konszolidáció kiejtéssel a külső beszédben. |
projekt készítése a nehézségből való kilábalás érdekében,a nevelési-oktatási tevékenységek céljainak kitűzése és ennek alapján a megvalósítás módjának és eszközeinek megválasztása. |
A tanár javasolja, hogy készítsenek tervet a szöveghez, és mondják el újra a szöveget a terv szerint. |
A tanulók vázlatot készítenek és összefoglalják a szöveget |
Kommunikatív kompetencia fejlesztése |
V. szakasz Önálló munkavégzés szabvány szerinti önellenőrzéssel |
Új típusú feladatok önálló elvégzése és öntesztelése, lépésről lépésre összehasonlítva a szabvánnyal. |
A tanulók elolvassák a szöveget és kitöltik a tesztet, párokban kölcsönösen kontrollálják |
A szöveg fő tartalmának megértése |
|
szakasz VI. A megszerzett ismeretek általánosítása. |
A megszerzett ismeretek összegzése és megszilárdítása. |
A tanár azt javasolja, hogy nézzen meg egy Normandiáról szóló előadást |
A diákok megismerkednek Normandia látnivalóival, meghallgatják a „Ma Normandie” című dalt |
Ismerkedés a tanult nyelv országának kultúrájával |
VII szakasz. R oktatási tevékenységek tükrözése az órán |
az órán tanultak új tartalmának rögzítése, saját oktatási tevékenységeik tanulóinak reflexiójának és önértékelésének megszervezése. |
felvázolja a nyomon követési tevékenységek céljait; Az órán végzett tevékenységek eredményeinek megfelelően koordinálja a házi feladatokat (választási és kreativitási elemekkel). |
Meg van adva a hibajavító algoritmus; Nevezze meg azokat a cselekvési módszereket, amelyek a nehézséget okozták; Rögzítse a kitűzött célnak való megfelelés mértékét és a teljesítményeredményeket; értékelje saját tevékenységét az osztályteremben; |
Általános nevelési, kommunikációs és szabályozó nevelési tevékenység fejlesztése |
lecke melléklet
On l appelle la ville de Tartarin / parce que le celebre Tartarin y habite.
La maison de cet homme courageux / se trouve a l entree de la ville sur le chem d Avignon.
Tous les dimanches matins / Tarascon prend les armes et sort de ses murs.
Le lendemain, toute la ville / parle du depart de Tartarin pour l Algerie.
Et enfin il est érkezés / le grand jour.
L'express Paris-Marseille est enfin érkezés/ et Tartarin est monte dans un vagon.
VÁROSI KERÜLET KRASNOPEREKOPSK
KRÍM KÖZTÁRSASÁG
Egy francia óra összefoglalása a témában
"Le pluriel des adjectifs"
KÉSZÍTETTE:
Francia tanár,
legmagasabb kategóriájú tanár
Shishkina Ljudmila Petrovna
Krasznoperekopszk - 2015
Az óra témája: Le pluriel des adjectifs. (többes számú melléknevek)
Az óra céljai:
Oktatási szempont:
Ismerkedjen meg a francia jelzők többes számban való képzésének és használatának módjával.
A tudás alkalmazása standard és nem szabványos helyzetekben.
Fejlesztési szempont:
A kiejtési készség fejlesztése.
Mentális műveletek fejlesztése:
- összehasonlítási képesség;
- elemző képesség.
Fejleszteni kell a reflektív tevékenységek végzéséhez szükséges készségeket.
Oktatási szempont:
Csapatban végzett munka során járuljon hozzá a kapcsolati kultúra kialakításához.
Érdeklődni a francia nyelv tanulása iránt.
Az óra típusa: kombinált
Az óra lépései:
2. Az ismeretek frissítése.
3. Új anyag bevezetése.
4. Testnevelés.
5. Az anyag asszimilációjának és konszolidációjának elsődleges ellenőrzése.
6. Reflexió. Az eredmények viselkedése.
7. Házi feladat.
Oktatási módszerek: magyarázó-szemléltető, reproduktív, produktív
Az órán használt formák, módszerek: frontális, páros, egyéni munka.
A tudás és a tudatlanság határa
A tanulók tudják és képesek A tanulók nem tudják és nem tudják
Ismerje a nem és a szám nyelvtani kategóriáit franciául.
Tudják, hogyan kell a mellékneveket melléknévi alakban használni. és f.r. egyedülálló.
Nem ismerik a franciában a melléknevek többes szám képzésének szabályát.
Nem tudják, hogyan kell a mellékneveket melléknévi alakban használni. és f.r. többes szám.
Az órák alatt
1. Szervezeti mozzanat. Előkészületi szakasz.
A szakasz céljai: motiváció biztosítása, kiejtési készségek fejlesztése.
(célokat kitüzni)
Módszer: reproduktív
Formák: frontális, egyéni
Idő: 8-10 perc
Üdvözlet. Célmeghatározás.
1. A tanár köszönti a tanulókat, megkérdezi, milyen dátum, a hét melyik napja van, és ellenőrzi a hiányzásokat.
Bonjour, mes amis! Megjegyzés ça va?
Quelle randi sommes-nous? Quel jour est-ce aujourd'hui? Hiányzik egyáltalán?
2. Tájékoztatja az óra munkatervét: ismételje meg az olvasási szabályokat, nyelvtani szabályokat, tanuljon új témát.
Aujourd'hui nous avons beaucoup de travail. Il faut réviser les règles de előadás et de grammaire, apprendre une nouvelle règle de grammaire.
A diákok köszöntik a tanárt és válaszolnak a kérdéseire.
Bonjour, ça va bien. Aujourd'hui nous sommes le 22 avril. C'est mardi.
Hallgatnak és munkára készülnek.
Fonetikai és beszédbemelegítés
1. A tanár arra kéri a tanulókat, hogy emlékezzenek arra, hogyan kell kiejteni a betűkombinációkat on, om.
Megjegyzés est-ce que nous prononçons on, om ?
2. A tanár megkéri a tanulókat, hogy emlékezzenek a szavakra ezzel a hanggal.
Ecoutez et répétez après moi. (2. dia)
3. A tanár felajánlja, hogy elolvassa és lefordítja a párbeszédet, keressen benne szavakat a begyakorolt hanggal. Ezután párban olvassa el a párbeszédet szerepek alapján. (3. dia)
Lisons et traduisons le párbeszéd.
Trouvez les mots avec le son [˜ɔ].
Lisez ce párbeszéd en paires.
Azt válaszolják, hogy orrhangként ejtik [˜ɔ]
Ismételje meg a tanár után.
Együtt olvasnak a tanárral és fordítanak. Keresse meg és nevezze el a kívánt hangzó szavakat. Olvassa el a párbeszédet szerepenként.
2. Alapvető ismeretek és készségek frissítése.
A szakasz céljai: ismételje meg az előző órák nyelvtani és lexikai anyagát.
Kompetenciák: kommunikáció
Módszer: produktív
Formák: frontális
Idő: 5 perc
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
1. A tanár javasolja, emlékezve a nők nevelésének szabályaira. melléknevek, végezd el a gyakorlatot.
Maintenant révisons la règle de la formation du feminin des djectifs et faisons un exercice. (4. dia) Elmagyarázzuk a női születések kialakulásának szabályait. mellékneveket, és végezze el a gyakorlatot.
3. Új anyag bevezetése
A színpad céljai: új nyelvtani anyag bemutatása, az észlelés és a megértés biztosítása.
Kompetenciák: oktatási-kognitív, információs
Módszer: magyarázó és szemléltető
Munkaformák: frontális.
Idő: 7 perc.
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
Elméleti anyag ismétlése és gyakorlatok végrehajtása, munka interaktív táblával.
1. Beállítja az új téma észlelését. Felkéri Önt, hogy emlékezzen a főnevek többes számának kialakítására.
Aujourd'hui nous apprenons une nouvelle règle de grammaire. Mais tout d'abord, révisons la règle de la formation du pluriel des noms.
2. Elmagyarázza, hogy a franciában is lehet többes számot alkotni a melléknevekre. Felhívja a figyelmet a szabályra (5. dia)
En français les adjectifs ont aussi la forme du pluriel. Voici une regle.
3. Felajánlja a szabály nyelvtani füzetekbe való lejegyzését.
Ecrivez cette reggle das vos cahiers de grammaire.
Azt válaszolják, hogy a főnevek többes számának kialakításához hozzá kell adni a -s végződést, és módosítani kell a szócikket.
Hallgassa figyelmesen, és kövesse a magyarázatot.
Írd le a szabályt.
4. Testnevelési szünet
A szakasz céljai: az óra egészségügyi és higiénés követelményeinek betartása
Idő: 2-3 perc.
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
1. Szünetet kínál a testneveléshez és a bemelegítéshez.
Kiejt egy mondókát, amelyre tetteket mutat (6. dia)
Levez-vous, faisons de la gymnastique. A tanárral együtt kiejtik a mondókát és megismétlik a cselekvéseket.
5. Az anyag elsajátításának és megszilárdításának kezdeti ellenőrzése
A szakasz céljai: az új oktatási anyagok elsajátításának helyességének és tudatosságának megalapozása; hiányosságok azonosítása és kijavítása.
Kulcskompetenciák: oktatási-kognitív, kommunikációs.
Módszer: produktív
Munkaformák: frontális, gőzfürdő.
Idő: 10 perc.
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
Gyakorlatok végzése, munka interaktív táblával.
A tanár egy sor gyakorlat elvégzését javasolja az új téma megerősítésére.
Maintenant faisons des gyakorlatok.
- alak többes szám a megadott kifejezésekből (7. dia). Első munka egy feladat végrehajtásának példájának bemutatására. Utána füzetekben dolgozz (8. dia), ezt követi a kölcsönös kontroll párokban (a helyes válaszokat tartalmazó dián (9. dia).
- keresse meg a hibát, ha van, és fordítsa le a mondatokat (10. dia). Frontális munka.
Ismételje meg a többes szám képzésének szabályát. mellékneveket és végezzen gyakorlatokat.
Önállóan dolgoznak, majd füzetet cserélnek, és a dia alapján ellenőrzik egymást a helyes válaszokkal.
Hibákat találnak, megjegyzéseket fűznek hozzájuk, és lefordítják a mondatokat.
6. Összegzés (reflexiós alapon)
A szakasz céljai: a cél elérésének sikerességének elemzése, annak ellenőrzése, hogy a tanulók megértették-e a megszerzett tudás szükségességét.
Kompetenciák: oktatási és kognitív
Forma: frontális, egyéni
Módszer: produktív
Idő: 5 perc.
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
Visszaverődés.
A tanár megkéri a tanulókat, hogy egészítsék ki a következő mondatokat:
- Ma az órán megtanultam... erre lesz szükségem...
- Érdekes volt számomra…
- Nekem könnyű volt...
- Nehéz volt nekem...
(11. dia)
A tanulók folytatják a mondatokat.
Pontozás a leckéért.
Értékeli a tanulók munkáját, észrevételeket tesz.
J'aime votre travail aujourd'hui. Köszönöm szépen. Je donne un "5" à … Je donne un "4" à …
7. Házi feladat
A szakasz céljai: a házi feladat elkészítésének magyarázata
Kompetenciák: oktatási és kognitív
Módszer: reproduktív
Forma: testreszabott
Idő: 2 perc.
Tanári tevékenységek Tanulói tevékenységek
A tanár elmagyarázza a feladatot.
- 87. oldal pl. 6 ("Kék madár" tankönyv az 5. osztály számára)
Ouvrez vos carnets et notez le devoir. A tanulók jegyzeteket írnak a naplójukba.
A brjanszki MBOU 28. Középiskola 5. osztályának francia nyelvórájának technológiai térképe
Tanár Aleksankina I.N.
UMK “Le français, ez szuper!” - 5" A. S. Kuligina, M. G. Kiryanova
Az óra témája: Étel
Az óra típusa:áttekintő lecke
Az óra célja:
Nevelési: a tantárgyi készségek felhasználási feltételeinek megteremtése (nyelvi és beszédkészség fejlesztése), tantárgyi készségek fejlesztése „Étel” témában
A tanulók megtanulják:
beszéljen önmagáról, étkezési preferenciáiról vizuális tisztaság és/vagy verbális támogatások (kulcsszavak, terv, kérdések) alapján;
ismeri fel a tanult lexikai egységeket (szavak, kifejezések, beszédetikett klisésorai) írott és beszélt szövegben, beleértve a poliszemantikusakat is, az általános iskola keretein belül;
a szóbeli és írásbeli beszédben alapvető jelentésükben használja a témakörön belül a vizsgált lexikai egységeket (szavakat, kifejezéseket, a beszédetikett klisé megjegyzéseit), beleértve a poliszemantikusakat is;
a szóbeli és írásbeli kommunikáció folyamatában működnek alapvető szintaktikai szerkezetek és morfológiai formák francia a kommunikációs feladatnak megfelelően kommunikációs szempontból jelentős kontextusban;
megfelelnek a francia nyelv lexikális kompatibilitási normáinak;
hallás alapján megkülönböztetni, és megfelelően, kommunikációs kudarchoz vezető fonetikai hibák nélkül kiejteni a francia nyelv összes hangját;
figyelje meg a helyes hangsúlyt a tanult szavakban;
a frázisokat ritmikai és intonációs jellemzőik szempontjából megfelelően, kommunikációs kudarchoz vezető hibák nélkül ejtse ki;
felismerni és beszédben használni: különféle kommunikatív mondattípusok: igenlő, tagadó, kérdő (általános, kérdés);
a határozott/határozatlan/résznévi igenévű főnevek felismerése és használata a beszédben;
felismerni és beszédben használni a főneveket egyes és többes számban, a szabály és kiiktatás szerint képzett;
előzetes felkészülés nélkül röviden beszéljen egy adott témáról a javasolt kommunikációs helyzetnek megfelelően;
nyelvi találgatások alkalmazása az olvasás és hallgatás folyamatában (kontextus és szóalkotási elemek alapján találja ki az ismeretlen szavak jelentését);
az ismeretlen szavak jelentésének kitalálása az orosz/anyanyelvhez való hasonlóság, szóképző elemek, szövegkörnyezet alapján;
érzelmek és érzelmek kifejezése intonáció segítségével;
felismerni, hogy a szavak bizonyos jellemzők (cikk) alapján beszédrészekhez tartoznak;
Fejlődési: az UUD (kommunikatív, kognitív, szabályozó) kialakulásának feltételeinek megteremtése az 5. évfolyamon az óra témája alapján
Kommunikáció
A tanulók megtanulják:
megfelelően használja a kommunikatív, elsősorban a beszédet a monológ állítás megalkotásához, sajátítsa el a kommunikáció párbeszédes formáját;
alakítsa ki saját véleményét és álláspontját;
kérdezni;
válaszolj a kérdésekre
A diákoknak lehetőségük lesz megtanulni:
megfelelően használja a beszédeszközöket a különféle kommunikációs feladatok hatékony megoldásához.
Kognitív:
A tanulók megtanulják:
üzeneteket készíteni szóban és írásban
tárgyelemzést végezni, kiemelve a lényeges és nem lényeges jellemzőket;
a szintézist úgy hajtja végre, hogy részekből egy egészet alkot;
meghatározott szempontok szerint végezzen összehasonlítást és osztályozást
A diákoknak lehetőségük lesz megtanulni:
tudatosan és önként konstruáljon üzeneteket szóbeli és írásbeli formában
Szabályozó:
A tanulók megtanulják:
tanulási feladat meghatározása és mentése;
vegye figyelembe a tanár által az új oktatási anyagban meghatározott cselekvési irányelveket a tanárral együttműködve;
intézkedéseit a feladatnak és a végrehajtás feltételeinek megfelelően tervezze meg, beleértve a belső tervet is;
figyelembe kell venni a megállapított szabályokat a megoldási mód tervezése és ellenőrzése során;
az eredmények adott feladat és adott terület követelményeinek való megfelelőségének megfelelő utólagos értékelése szintjén értékeli a cselekvés helyességét;
megfelelően érzékeli a tanár javaslatait és értékelését;
értékelése alapján és az elkövetett hibák jellegének figyelembe vételével végezze el az akció befejezését követően a szükséges módosításokat, javaslatokat, értékeléseket használjon fel egy új, tökéletesebb eredmény létrehozásához
A diákoknak lehetőségük lesz megtanulni:
a tanárral együttműködve új tanulási célokat tűzzen ki;
kognitív kezdeményezést mutatni az oktatási együttműködésben;
önállóan vegye figyelembe a tanár által az új oktatási anyagban meghatározott cselekvési irányelveket;
önállóan, megfelelően felméri a cselekvés helyességét, és megteszi a szükséges kiigazításokat a végrehajtáson, mind a végrehajtás során, mind az akció végén.
Nevelési:
A tanulók fejlesztik:
az önértékelés képessége az oktatási tevékenységek sikerének kritériumai alapján;
a tanuló belső helyzete az iskolához való pozitív attitűd, az iskolai valóság értelmes aspektusai felé való orientáció és a „jó tanuló” modelljének elfogadása szintjén;
széles körű motivációs alap az oktatási tevékenységekhez;
A hallgatóknak lehetőségük lesz kialakítani:
kifejezett stabil oktatási és kognitív motiváció a tanuláshoz;
fenntartható oktatási és kognitív érdeklődés a problémamegoldás új általános módjai iránt;
az oktatási tevékenységek sikerének/kudarcának okainak megfelelő megértése;
pozitív adekvát differenciált önértékelés a „jó tanuló” társadalmi szerepkör sikeres megvalósításának kritériuma alapján.
Az óra technikai felszerelése:
Az óra számítógépes bemutatása
Didaktikai segédanyag: nyelvtani teszt „Részcikk” témában
Az órák alatt
UUD kialakulása
Lecke színpadi neve
A lecke szakaszának céljai
Tanári tevékenység
Diák tevékenységek
Személyes
Szabályozó
Kognitív
Kommunikáció
Motiváció a tevékenységre
1. dia
Az óra témájának bemutatása
2. dia
3. dia
Referencia tudás aktiválása
1) Fonetikai gyakorlat
2) Beszédgyakorlat
4. dia
A lexikai egységek használatának fokozása a témával kapcsolatos beszédben
5. dia
6. sz. dia
A párbeszédes beszéd szabályozása
7. dia
8. dia
Dinamikus perc
9. dia
A tanulók nyelvtani ismereteinek nyomon követése a „Cikkek” témában
10. dia
11. dia
12. dia
Házi feladat
13. dia
Óra összefoglalása és elmélkedés
14. dia
15. dia
Motiváló helyzet kialakítása, a tanulók érdeklődésének és felkészültségének felkeltése a tanulási tevékenységekre
Mozgósítsa a tanulókat, hogy dolgozzanak át az órai színpadi szimbólumokat
A kiejtési készségek fejlesztése
A beszédminták használatának helyzete
Ellenőrizze a hallgatók tudását a témában tanult LE-ről
A monológ és párbeszédes beszédkészség fejlesztése a korábban tanulmányozott modellek alapján
Teremtsünk természetes helyzetet a beszédminták használatához
Biztosítson rövid távú aktív pihenést
Ellenőrizze a tanulók tudását a „Cikkek” témakörben tanult nyelvtani anyagról
Az oktatási tevékenységek értékelésének megszervezése
1. Köszönti a tanulókat
2. Kikérdezi az ügyeletes tisztet a távollévőkről
1. Felhívja a tanulók figyelmét a termékek képére.
2. Felajánlja az óraterv meghatározását
1. Mintaolvasást biztosít
2. Felajánlja a szavaló kiválasztását számláló mondókával
1. Felajánlja a dián bemutatott élelmiszerek megnevezését
2. Felajánlja az „extra” szó megtalálását
1. Mikrodialógusok létrehozását és az osztálytársak étkezési preferenciáinak megismerését kínálja
2. Beszéljen az étkezési preferenciáikról, válaszoljon az osztálytársak kérdéseire
3. Arra hív, hogy gondolkodjon a helyes és egészséges táplálkozáson (vizualizáció alapján)
1. Gyakorlatokat szervez és vezet
1. Felajánlja a „Rendezés” játékot.
2. Emlékeztet a játékszabályokra: rendezd a termékeket kosarakba nem és szám szerint
3. Felajánlja a „Francia nyelvtani szakértők” feladat elvégzését
4. Felajánlja, hogy saját maga ellenőrizze a tesztet
1. Házi feladatot ad a tanulóknak
1. Megkérdezi, hogy tetszett-e az óra, milyen típusú munkákat kedvelt, mit volt nehéz elvégezni, mit tanult az óra során
2. Felajánlja, hogy hangulatjelek segítségével értékeli a hangulatát az óra végén
1. Köszöntsd a tanárt
Felkészülés az óra kezdetére
Tanári információk fogadása
Értse meg a tanulmányozásra javasolt anyag jelentőségét
1. Nevezze meg az óra témáját!
2. Nevezze meg szimbólumokkal az óra szakaszait!
Reproduktív jellegű feladatok ellátása
1. Figyelj
3. Az egyik tanuló fejből mond egy verset.
1. Nevezze meg az élelmiszereket!
2. Olvassa el a szavakat, azonosítsa a „kiegészítő” szót, magyarázza el, miért
Párokban dolgozni(esetleg cserélhető jellegű)
1. Alkoss mikrodialógusokat, válaszolj az osztálytársak kérdéseire (referenciamondatokkal)
2. Beszéljen az étkezési preferenciáikról
3. Vizsgálja meg a tárgylemezt, állapítsa meg, mit jelent a helyes egészséges táplálkozás, és zárja ki az „ócska” ételeket.
1. Hajtsa végre a műveleteket
1. Ne feledje a határozott névelő alakjait!
2. Rendezze a szavakat nem és szám szerint
3. Tesztfeladat kitöltése „Részcikk” témában
4. A kitöltött teszt önellenőrzése
1. Rögzítse a házi feladatokat naplókban
1. Kommentálja a leckében végzett munkát, tisztázza, mi tetszett, mi okozott nehézséget
2. Hangulatjelek segítségével határozd meg a hangulatukat az óra végén!
Értelmet adni
A nevelési tevékenység célja és indítéka közötti kapcsolat megteremtése
Széles körű motivációs alap az oktatási tevékenységekhez
Megfelelő válasz a feltett kérdésre
Az önértékelés képessége az oktatási tevékenységek sikerének kritériumai alapján
Képes válaszolni a feltett kérdésekre
Az egészséges életmód értékének kialakítása
Széles körű motivációs alap az oktatási tevékenységekhez
Megfelelő differenciált önértékelés a sikerkritériumok alapján
Az oktatási tevékenységek sikerének/kudarcának okainak megfelelő megértése
Tartós oktatási és kognitív érdeklődés új feladatok felállítása iránt
Széles körű motivációs alap az oktatási tevékenységekhez
Tanulási feladat meghatározása és mentése
Tűzzen ki új tanulási célokat a tanárral együttműködve
Jósolja meg az eredményt
Tervezés A cselekvések sorrendjének meghatározása
Szabványos összehasonlítás formájában. Javítás. Fokozat
Tervezd meg tevékenységeidet, cselekedj terv szerint
A modell alapján állítson össze egy állítást
Önállóan és megfelelően értékelje a művelet helyességét, és hajtsa végre a végrehajtáshoz szükséges módosításokat, mind a végrehajtás során, mind a művelet végén
Egy cselekvés helyességének értékelése az eredmények adott feladat és adott terület követelményeinek való megfelelőségének megfelelő utólagos értékelése szintjén
Megfelelően vegye figyelembe a tanár javaslatait és értékeléseit
Reflexió az oktatási tevékenységek eredményeiről
Objektumok elemzése jellemzők kinyerésére
Elemzés, szintézis - részekből egészet alkotni Egy állítás tudatos és önkéntes felépítése
Összehasonlítás és osztályozás meghatározott szempontok szerint
Használja megfelelően a beszédeszközöket a kommunikációs problémák hatékony megoldásához
Modell alapján készítsen beszédet
Megfelelően alkalmazza a kommunikatív, elsősorban a beszédet a monológ állítás felépítéséhez, sajátítsa el a kommunikáció párbeszédes formáját
Lépjen kapcsolatba társaival
Használja megfelelően a beszédeszközöket a kijelölt kommunikációs feladatok hatékony megoldásához
A gondolatok pontos kifejezésének képessége
TECHNOLÓGIAI ÓRATÉRKÉP
Akadémiai tantárgy: Francia.
Tanár: Zyvar Victoria Vladimirovna.
Az óra témája:"Családi album".
Az óra típusa: kombinált.
Tanári tevékenység | Diák tevékenységek |
|||||
Kognitív | Kommunikatív | Szabályozó |
||||
Megtett intézkedések | Megtett intézkedések | Kialakult tevékenységi módszerek | Megtett intézkedések | Kialakult tevékenységi módszerek |
||
szakasz "Az óra céljainak és célkitűzéseinek meghatározása" |
||||||
1. Köszönti a tanulókat. 2. Felhívja a tanulók figyelmét a családot ábrázoló képekre. 3. Feltételezéseket kér a következő óra témájával kapcsolatban. 4. Kérdéseket tesz fel a tanulók családjával kapcsolatban. 5. Felajánlja az óraterv meghatározását. | Találgasson az óra témájával kapcsolatban. Hallgassa meg a tanár kérdéseit. Válaszoljon a tanár kérdéseire. | Tanulási feladat meghatározása és mentése. A tanárral együttműködve tűzzen ki új tanulási célokat. Jósolja meg az eredményt. Határozza meg szekvenálás. | Lépjen kapcsolatba a tanárral egy frontális módban végzett felmérés során. | Hallgassa meg beszélgetőpartnerét. Alkoss olyan állításokat, amelyek a beszélgetőpartner számára érthetőek . | Ellenőrizze a tanulók válaszainak helyességét. | Tudjon a célbeállításnak megfelelően hallgatni. Alkalmazza és tartsa fenn a tanulási célt és célkitűzéseket. Ha szükséges, tegyen fel kérdéseket a tanárnak az anyag elsajátításával kapcsolatban. Az elhangzott vélemények kiegészítése és pontosítása. |
Színpad "Az ismeretek frissítése" |
||||||
1. Játékos formában elmélyíti a tanulókat az óra témájában. A bemutató diák a családtagokat ábrázolja, akiket helyesen kell megnevezni. Miután a tanulók megnevezték őket, a tanár beír egy választ, amelyet a tanulók kórusban ismételnek meg (fonetikai gyakorlat). | A bemutató megtekintése. Nevezd meg a családtagokat. Ismételje meg a helyes választ a beszélő után kórusban. | A témában korábban megszerzett ismeretek aktualizálása, rendszerezése. Az objektumok elemzése a jellemzők azonosításához. | Válaszolnak a feltett kérdésre. | Kommunikációs probléma megoldása információkéréssel. | Hasonlítsa össze válaszaikat a standarddal való összehasonlítás formájában. Értékelje a tanulási feladat helyességét! | Végezzen önellenőrzést és elemezze az elkövetett hibákat. |
Színpad " Az anyag elsődleges konszolidációja" |
||||||
Felkéri a tanulókat, hogy a tanult LE és a meghallgatott párbeszéd alapján alkossanak párbeszédeket. | Az összehasonlításon alapuló párbeszédek tudatos felépítése. | Beszédmegnyilatkozások tudatos felépítése a családtagokra vonatkozó kérdések segítségével. | Hasonlítsa össze tevékenységük eredményét ezzel a szabvánnyal. | Gyakorold az önuralmat. Hallgasd meg osztálytársaid kijelentéseit! |
||
Színpad "A tanulók nyelvtani ismereteinek aktiválása a „Számok” témában" |
||||||
1. Felkéri a tanulókat, hogy emlékezzenek a számokra a számokkal ellátott táblák felmutatásával. Számolni kezd, majd megkéri a tanulókat, hogy egyenként folytassák. | Emlékeztek arra, amit a vizsgált kérdésről tudnak. Ismételje meg a számolást. | Használjon beszédfigurákat a szavak figuratív konvergenciáján. | Határozza meg a résztvevők céljait és funkcióit, az interakció módszereit. | Határozza meg az interakciós módszerek céljait és funkcióit! Tisztelettel bánjon partnereivel, és legyen figyelmes a másik személyiségére. | Hasonlítsa össze tetteik eredményét a tanár és az osztálytársak cselekedeteivel. | Határozza meg az oktatási cselekvések rendszerének helyességét! megtalálja eltéréseket a referenciamintától, és végezze el a megfelelő kiigazításokat a műveleten. |
2. Felajánlja a tankönyvben található gyakorlat kitöltését (2. 40. o.) és válaszol a „Hány éves?” kérdésre. | Végezzen gyakorlatokat, amelyek célja logikus következtetések felépítése a javasolt helyzetnek megfelelően. | Elemezze a felmérés relevanciáját. | Hasonlítsa össze a különböző pontokat | Kérdezz, érdeklődj mások véleménye iránt, és fejtsd ki a sajátodat. Vegyen részt a problémák kollektív megbeszélésében. | Értékelje a tanulási feladat helyességét! | Elemezze a feladat feltételeit, válassza ki a megfelelő cselekvési módot, kövesse nyomon és értékelje a végrehajtását. |
Színpad " A tanulók önálló munkája az új ismeretek alkalmazására, ellenőrzésére, korrekciójára" |
||||||
1. A csoportmunkát szóróanyag segítségével szervezi meg (minden csoport kap egy képet családfával, nevekkel és életkorokkal, amely alapján novellát kell írni). Megbeszéli az elkövetett hibákat és kijavítja azokat. | Írj egy novellát. A munka a már tanulmányozott szerkezetekkel és szókinccsel folyik. A kommunikációs folyamatban aktív szókincset használnak, párbeszédet folytatnak. A csoport képviselői előadást tartanak. A másik csoport hallgat és értékel. | Keresse meg a szükséges információkat, és kapcsolja össze a helyzettel. Használja a szókincset a kommunikációs probléma megoldásához. | Munkakapcsolatok kialakítása, hatékony együttműködés és produktív együttműködés elősegítése. Konkrét tartalmat mutasson be és közöljön írásban és szóban | Határozza meg a feladat minőségét és hajtsa végre a szükséges módosításokat. | Ismerje fel az elvégzett feladat minőségét és végezzen módosításokat. |
|
2. Felhívja a gyerekek figyelmét a szövegre (Pl.2 40. o.). Ismeretlen szavakat ír fordításokkal a táblára. Miután a tanulók elolvasták a szöveget, megjegyzi, mi okozhat nehézséget. Feladatokat oszt ki a szöveghez. Ellenőrzi a feladatok helyes végrehajtását. | A tanulók csoportosan olvassák el a szöveget, és lefordítják. Végezzen feladatokat a szöveg tartalma alapján. A csoportok képviselői felolvassák a feladatok helyes válaszait. | Elemezze az olvasott szöveg tartalmát. Legyen képes a szöveget egységes szemantikai egészként felfogni. Jelölje ki a fő és a másodlagos elemet. Építsd fel a leírt események sorozatát | Kapcsolatba lépni az osztálytársakkal. Hallgassa meg a feladatokra adott válaszokat a szöveg alapján frontális módban. | Használjon verbális eszközöket álláspontja megvitatására és érvelésére. | Értékelje saját oktatási tevékenységét: eredményeit, a kudarcok okait. |
|
Színpad " Reflexió, házi feladat, értékelés" |
||||||
1. A tanár megkéri a tanulókat, hogy nevezzék meg azokat a nehézségeket, amelyekkel szembe kellett nézniük; arra kéri a tanulókat, hogy térjenek vissza az óra céljához és céljaihoz, és jegyezzék meg, mit értek el. 2. Elmagyarázza a házi feladatot. 3. Objektív értékelést kér a leckében végzett munkájáról, ön- és társértékelő táblázatokat oszt ki. | Emlékeznek az óra céljaira és célkitűzéseire, és meghatározzák, mit sikerült elérniük. Írd le a házi feladatodat. | Fogalmazza meg saját véleményét, indokolja meg a tanulság összegzésekor, partnerei cselekedeteinek értékelésekor. | Meghallgatják egymást. Fejtsék ki véleményüket a leckében végzett munka eredményéről. | Legyen képes maradéktalanul és pontosan kifejezni véleményét saját és mások tevékenysége eredményeinek eléréséről. Legyen képes tevékenységeit a tanár és az osztálytársak megjegyzéseinek figyelembevételével módosítani. | Határozza meg az elért eredménnyel való elégedettség mértékét. Megérteni oktatási tevékenységük sikerének vagy kudarcának okait. Megérteni az oktatási anyagok minőségét és elsajátításának szintjét, valamint az egyetemes oktatási cselekvések kialakulását. |
A francia nyelvóra technológiai térképe Tanár neve: Anikina Julia Valentinovna Munkavégzés helye: MBOU Kalacheevskaya 6. számú középiskola, Kalacha, Voronezh régió Tétel: Francia Osztály: 9 UMK:„A barátod, francia, 9. osztály” A.S. Kuligina, A.V. Shchepilova az általános oktatási intézmények 9 osztálya számára. Tantárgy: Szabadidő és hobbi: Az olvasás tanulságos! (francia írók). Az óra helye a tantervben: szakasz második leckéje. Az óra típusa: kombinált. Célok: 1. Oktatási: A témában korábban megszerzett ismeretek rendszerezésének, általánosításának feltételeit teremteni. 2. Fejlesztő: A képzelőerő, a logikus gondolkodás, az emlékezet, a megfigyelés, a beszéd kifejezőképességének, az elemzési képesség, a páros munkavégzés fejlesztése. 3. Nevelés: A tanult nyelv kultúrája iránti érdeklődés felkeltése, tisztelet meghonosítása, a francia irodalom, a szellemi és erkölcsi értékek megismertetése, a kulturális látókör bővítése. Az óra gyakorlati céljai: Fejlesztés: beszédkészség, műfordítás, hallás, szociokulturális kompetencia fejlesztése. Technológiák: kommunikatív személyközpontú tanulás, fejlesztő tanulás, a tanulás differenciált és tevékenységalapú megközelítése. Erőforrások: „A barátod francia, 9. osztály” tankönyv, A.S. Kuligina, A.V. Shchepilova az általános oktatási intézmények 9. osztálya számára, egy videórészlet a francia iskolások véleményéről a szabadidőről, egy francia színésszel készült interjú videórészlete, egy számítógép, egy kivetítő, egy multimédiás bemutató, hangfelvételek, szóróanyagok a leckéhez ( kvíz francia írókról, interjú kérdőív) | |||||||||||
Tervezett eredmények |
|||||||||||
Tantárgy | Metasubject | Személyes |
|||||||||
1) ismételje meg a tanult LE-ket, aktiválja a szókincset a témában nyelvi és beszédgyakorlatok sorozatában; 2) ismételje meg a tanulmányozott nyelvi struktúrákat, amelyek használatot igényelnek: 4) fejleszti a tanulók beszédkészségét 6) fejleszteni a tanulókban azt a képességet, hogy felfogjanak egy idegen nyelvű szöveget, és kivonják belőle a szükséges információkat. 7) fejleszteni a tanulókban azt a képességet, hogy rövid üzenetet fogalmazzanak meg a látottak alapján; 8) fejleszteni a tanulókban referenciadiagram készítésének és rövid leírás készítésének képességét | 1) fejleszteni a tanulókban az óra témájának előrejelzésének képességét; 2) fejleszteni kell a felnőttekkel és társaikkal való interakció képességét az oktatási tevékenységek során; 3) az egyéni, páros és csoportos munkavégzés képességének fejlesztése; 4) fejleszteni kell az oktatási tevékenységek jelentőségének és jelentésének értékelésének képességét, megérteni sikerének/kudarcának okait; 5) fejleszteni a tanulók azon képességét, hogy felismerjék más nézőpontok létezését, és mindenkinek joga van saját véleményére és véleménynyilvánítására. 6) fejleszteni a tanulókban azt a képességet, hogy az idegen nyelven folytatott kommunikációs tevékenységek során önmegfigyelési és önértékelési szabályozó tevékenységeket hajtsanak végre. | Kognitív: Általános oktatás 1) készség az oktatási és kognitív problémák elfogadására és megoldására; 2) a lényeges információk szövegekből való kiemelésének képessége; 4) a szóbeli beszéd helyes felépítésének képessége; összerakós játékaik 1) a logikus érvelés képessége; 2) a helyzet jelentésének különféle eszközökkel (diagramok, jelek) történő kifejezésének képessége; Kommunikatív: 2) az oktatási együttműködés és közös tevékenységek megszervezésének képessége a tanárral és társaival; 3) kezdeményezőkészség a közös fellépés megszervezésében, valamint kölcsönös segítségnyújtás a feladat végrehajtása során. |
|||||||||
Tanári tevékenység | Tanulói tevékenységek és várható eredmények |
||||||||||
Kognitív | Kommunikáció | Szabályozó |
|||||||||
Megtett intézkedések | Megtett intézkedések | Kialakult tevékenységi módszerek | Megtett intézkedések | Kialakult tevékenységi módszerek |
|||||||
1. szakasz – szervezési. Cél: a tanulók felkészültségének megszervezése az idegen nyelvi órára, átállás más nyelvi környezetbe, pszichológiai felkészítés a tanulási tevékenységekre. |
|||||||||||
Diákok köszöntése stabil beszédklisék használatával. Pozitív érzelmi hangulatot teremt | Beszédklisék használata | A tanórára való felkészültség önszerveződése | Adjon szóbeli választ köszönés formájában. Töltse ki az óra eredménykártyáit, írja be a dátumot, és válassza ki a leckére való felkészültségi javaslatot. Lépjen kapcsolatba a tanárral. | Beszédinterakció a kifejezések szintjén, a beszédetikett normáinak megfelelően. | A jelek fogadása az oktatási tevékenységek megkezdéséhez. | Pszichológiai felkészültség a pihenésből az oktatási tevékenységbe való átmenetre. |
|||||
2. szakasz – motivációs. Célok és célkitűzések kitűzése az órán. Cél: Bevonás az oktatási tevékenységekbe személyesen jelentős mértékben |
|||||||||||
Problémahelyzetet hoz létre, amely arra ösztönzi a tanulókat, hogy a diákon anagrammával mondják el az óra célját. Videót mutat http://www.french1959.eu/archives/2014/12/10/31115310.html francia iskolások nyilatkozataival a „Szabadidő, hobbik” témában, és felajánlja annak kiválasztását, hogy ki mit csinál/nem csinál, a válaszok feltüntetésével a kártyán | Emlékeznek arra, amit a vizsgált témáról tudnak (sportágak, időtöltések), az információkat rendszerezik, mielőtt új anyagokat tanulmányoznak. Feltételezéseket tesznek. Írd fel a válaszokat a válaszkártyára. 1. számú melléklet | Önálló szelekció - kognitív cél megfogalmazása, probléma megfogalmazása. | Lépjen kapcsolatba a tanárral a frontális módban folytatott beszélgetés során. | Hallgassa meg a beszélgetőpartnert, alkosson a beszélgetőpartner számára érthető állításokat, fogalmazza meg saját véleményét, álláspontját. | Hozzon döntéseket és hozzon önálló döntéseket az oktatási és kognitív tevékenységekben. értékelje tudatlanságuk területét, tűzzen ki oktatási célokat és célkitűzéseket (a tanár segítségével határozza meg, mit kell még tanulni ebben a témában) | Legyen képes tevékenységét a kitűzött célnak megfelelően megtervezni. |
|||||
3. szakasz– ismeretek frissítése, nyelvi nehézségek enyhítése. Cél: Gondolkodási készség és annak tudatosítása, hogy új cselekvési módot kell kiépíteni |
|||||||||||
Korábban tanult lexikai egységek ismétlése és újak bevezetése segítséggel asszociogram felépítése Megkérdezi, hogy a lire szó milyen asszociációkat vált ki a srácokban. Olyan kérdéseket tesz fel, amelyek személyes értékelést és álláspontjuk érvelését igénylik. | A táblán az asszociatív kapcsolatok helyreállításával látható a fő koncepció vizuális feltárása. Tanuljon meg új lexikai egységeket ebben a témában. Közösen aktiválják és reprodukálják a kapott információkat. | Rájön aktualizálása, rendszerezése korábban szerzett ismereteket a témában. | Nevezd meg a szavakat. Kérdésekre válaszolnak, személyes véleményt nyilvánítanak, kiegészítik egymást, egyetértést és egyet nem értést fejeznek ki. | Tudjon aszerint hallgatni céllal telepítés. Elfogad és mentse el a tanulási feladatot. |
|||||||
4. szakasz– ismeretek és készségek általánosítása, rendszerezése, új ismeretek elsajátítása. Cél: A tanulók felkészítése az általános tevékenységekre. Reprodukció új szinten. |
|||||||||||
Problémás helyzetet teremt a tanulási feladat meghatározásához. Felajánlja, hogy röviden beszél valamelyik íróról. Kikapcsolódás. Ellenőrző gyakorlatot végez „Utazás” a stressz enyhítésére. 2. függelék | Diákelőadások. A tanár csukott szemmel hallgat, és beleképzeli magát egy adott helyre. | Legyen képes véleményt nyilvánítani egy témáról. Legyen képes egyik tevékenységtípusról a másikra váltani. | Ők mondják. Egyéni munka. | Hallgassa meg a beszélgetőpartnert, fejtse ki és érvelje saját véleményét, jusson közös véleményre. | Hallgassa meg magát és a kommunikációs folyamat többi résztvevőjét. Vélemények kifejtése fontossági sorrendben | Tudjon aszerint hallgatni céllal telepítés. Elfogad és mentse el a tanulási feladatot. Legyen képes hallgatni. |
|||||
5. szakasz– Az ismeretek és készségek alkalmazása új helyzetben. Cél: Az ismeretek korrigálása, megszilárdítása, a készségek fejlesztése és az ismeretek és készségek alkalmazása új körülmények között. |
|||||||||||
Felajánlja a hallgatóknak, hogy készítsenek interjút egy színésszel egy rögtönzött videohíd segítségével. Felkéri a tanulókat, hogy dramatizáljanak részleteket a műből. | Végezze el a feladatot, hallgassa meg az interjút, kapcsolja össze a kitűzött céllal. Részleteket állítanak színpadra, Ilja Frank módszere szerint olvasnak, és egy irodalmi mű videórészletét adják át. | Érje el célját saját memória- és gondolkodási erőforrásainak felhasználásával. | Válaszoljon a feltett kérdésre. Kérdéseket tesznek fel. Fejleszti a kreatív képességeket. | Építsd meg saját állításod szövegét! Olvass kifejezéssel. | Egyénileg és párban dolgoznak, önuralmat és kölcsönös korrekciót gyakorolnak. | Végezzen önkorrekciót. Segítségnyújtás az együttműködésben Objektíven értékelje partnere munkáját. |
|||||
6. szakasz– Az asszimiláció ellenőrzése. Cél: Az elkövetett hibák megbeszélése és azok kijavítása |
|||||||||||
A tudás asszimilációjának ellenőrzésére egy kvízt kínálnak francia szerzők életrajzairól és műveiről. Felkérést kap, hogy válaszoljon a kérdésekre és teljesítse a feladatokat. | Végezzen egy gyakorlatot, amelynek célja egy logikus következtetés levonása a javasolt helyzetnek megfelelően. Kártyával dolgozni. 3. függelék | Az új megszerzett ismeretek rendszerezése, differenciálása. A kapott információk független összegzése. | Beszéljétek meg és tegyetek fel kérdéseket Tegyen fel kérdéseket, rögzítse a válaszokat űrlapokon, válaszoljon kérdésekre | Használjon tematikus szókincset a minipárbeszédekben Rendszerezze saját nyilatkozatának szövegét! | Dolgozzon egyénileg, és vonjon le következtetéseket Csoporton belüli interakció végrehajtása. Adja meg a kvíz eredményeit. | Fejlesztik a keresési és kutatási készségeket. A hibák és a végrehajtási idő kölcsönös ellenőrzése |
|||||
7. szakasz - a házi feladattal kapcsolatos információk, az elkészítési útmutató. Cél: A megszerzett ismeretek további önálló alkalmazása |
|||||||||||
Elmagyarázza a házi feladatot. A tanuló szintjének megfelelően 2 féle házi feladatot kínálnak. | A házi feladat tartalmának vizuális megismerése és a kitöltési útmutató, válassza ki a feladatát. | Határozza meg a megszerzett ismeretek alkalmazási körét! | Beszéljétek meg és tegyetek fel kérdéseket | Propedeutika kommunikatív feladat önálló kitűzésére és végrehajtására. | Önállóan határozza meg a feladat összetettségének fokát és a szükséges segítséget. | Hajlandóság önálló cselekvésre a megszerzett tudás reprodukálása és alkalmazása érdekében. |
|||||
8. szakasz– reflexió (a lecke összefoglalása) Cél: A kiosztott feladatok összefüggése az elért eredménnyel, további célok kitűzése. |
|||||||||||
Megkéri a tanulókat, hogy válasszanak a kifejezések végét Jeismerkednique.. Il est utile... Je conseille de… J'ai appris que... Il est necessaire... J'ai aimé | Saját belső értékelésüknek megfelelően választják meg a mondatvégződéseket. | Elemezze saját tevékenységeinek eredményeit. | Közvetítsen értékelést saját tevékenységük eredményeiről. | Fejezd ki saját véleményedet, hallgass meg másokat. | Hasonlítsa össze a korábban kitűzött célt a tevékenység eredményével. | A tanulási feladat fenntartása, önkontroll és önértékelés gyakorlása. |
1. számú melléklet
2. függelék
Reposons-nous un peu.
Relaxez-vous. Fermez les yeux. Présentez-vous que vous vous reposez au bord de la mer. A côté de vous se trouve la lisière de la forêt. Vous regardez l'eau. Au dessus de vous c'est le ciel bleu. Brusquement, vous vous etes trouvés dans un beau jardin. Autour de vous on voit un ocean de fleurs. Vous voyez un grand bouton rouge. C'est une rose. Vous sentez son arôme. Et maintenant vous etes au bord de la mer. Il fait chaud. Le soleil brille. Vous voulez vous baigner. Sur le sable brûlant vous allez vers la mer. Oh la la! Que l'eau est froide, comme la glace. Mais vous n'avez pas peur, vous nagez très vite comme un dauphin. Vous sautez et soudain vous volez avec la balle comme un oiseau. Vous volez, volez plus haut. Quelle joie! Quel bonheur! Quelle esély!
3. függelék
Les ecrivains francais
Victor Hugo(1802-1885) – ecrivain romantikus, költő, dramaturg. il est ne a Besancon. Son pere etait l'offficier de l'armee de Napoleon. Sa mer detestait Napóleon. Victor Hugo a közönség a magazinok irodalomjegyzékében. Ses livres les plus connus sonnt "La Cathedrale Notre-Dame de Paris", "Les Miserables".
Alexandre Dumas(1802-1870) – est ne a Villiers-Cotterets. Son pere etait le general de l'armee de Napoleon, mais il est mort tot. Alexandre Dumas a színházi darabokat és a római történeteket írta: „Les trois Mousquetaires”, „Le comte Monte-Cristo”, „La reine Margot”. Alexandre Dumas a legjobb színésznő. Il a eu un fils Alexandre, aussi ecrivain. Alexandre Dumas a Russie látogatása és a római „Voyage de Paris a Astrakhan” című könyvében.
Jules Vern(1828-1905) – est ne a Nantes, est devenu avocat comme son pere. Jules Vern a voyage beaucoup en Europe, aux Etats-Unis, a la Mediterranee. Jules Vern a ecrit les romances d'aventures et de science - fiction: "Les enfants du capitaine Grant", "20 milles lieues sous les mers", "Le capitaine de 15 ans".
Antoine de Saint-Exupery(1900-1944) – ecivain, újságíró és pilóta, pionnier de l’aviation francaise. A travaille dans le Journal „Paris – Soir”, a Visite la Russie. Az ecrit les livres sur les pilotes: „Vol de nuit”, „Terre des hommes”, „Courrier – Sud” és a „Le petit Prince”. Antoine de Saint-Exupery est mort lors d'un vol pendant la guerre.
Emile Zola(1840-1902) est ne a Paris. Az Il est l'auteur dela serie des romances sur la vie de Paris et de l'epopee sur la vie d'une famille. Emile Zola est mort tragiquement etouffe par le gaz.
Marcel Ayme(1902-1967) – ecrivain du XX siècle. Il a fait les etitudes de medecine mais n’a pas termine. Il a begince a ecrire apres une grave maladie. I a travaille a la radio és a la television. Il a ecrit des contes et des romances pour les enfants et les adultes.
Michel Tournier(1924) – ecrivain du XX siècle, des prix literaires, est ne a Paris. Il a fait les etitudes de philosophie. Il parle tres bien allemand. Il a travaille a la radio et dans les journaux. Il ecrit des contes et des romances pour les enfants et les adultes. Il est le professeur de l'universite de londres.
TesztLes ecrivains francais
Melyik íróról beszélünk?.
1.Victor Hugo 2.Jules Vern 3.Michel Tournier 4.Emile Zola5.Alexandre Dumas 6.Marcel Ayme 7.Antoine de Saint-Exupery
1.Ils sont nes en 1802.
2. Leurs peres etaient officiers de l'armee de Napoleon.
3.Leurs peres etaient avocats.
4.Il a ecrit son premier livre avec ses deux freres.
5.Il a publie avec son free le magazin literaire.
6. Il est l’auteur des romans historiques.
7. Il est l’auteur des romances d’aventures et de science – fikció.
8. Il est l'auteur du roman „La Cathedrale Notre-Dame de Paris”.
9. Il est l’auteur des romances sur les pilotes.
10.Ils sont ecrivains du XX siècle.
11.Il est l’auteur des contes „Barbe bleue”, „Petit Poucet”.
12.Ils ont ecrit les pieces de színház.
13. Il ecrivait des poesies.
14.Il avait un fils Alexandre, aussi ecrivain.
15.Ils ont visite la Russie.
16.Il a travaille dans le journal.
17.Il s’est marie avec une actrice.
18.Il a beaucoup voyage.
19.Il etait pionnier de l’aviation francaise.
20. Il est l’auteur du conte „Le petit Prince”.
21.Il etait le meilleur eleve de sa classe.
22. Il est l’auteur des romans „Les enfants du capitaine Grant”, „20 milles lieues sous les mers”.
23. Il est l’auteur des romans „Le comte Monte-Cristo”, „La reine Margot”.
24. Il est l'auteur des romans „Vol de nuit”, „Terre des hommes”, „Courrier – Sud”
25.Il est mort pendant la guerre.
26.Sa mere detestait Napóleon.
27.Ils sont nes a Paris.
28.Il a ecrit des romans sur Paris.
29.Il a ecrit des romances sur la vie d’une famille
30. Il est mort tragiquement etouffe par le gaz.
31.Il est laureat des prix literaires
32.Il a kezdete a ecrire apres une grave maladie.
33.Il a fait les etitudes de philosophie.
34. Il a travaille a la radio et a la television.
35.Il a fait les etitudes de medecine mais n’a pas termine.